DOŁĄCZ DO NASZEJ PARAFII!

Zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty, która w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia.

Dołącz do jednej z najstarszych polskich parafii w UK, by oddawać cześć Bogu, pielęgnować wiarę, rozwijać swoją duchowość, budować kościelną wspólnotę i kultywować tradycyjne polskie wartości. Naszą parafię tworzyli niegdyś polscy żołnierze, wojskowi – studenci i polska elita intelektualna. Dzisiaj są to młode polskie rodziny, przedstawiciele świata nauki i kultury oraz polscy przedsiębiorcy, którzy – urzeczeni pięknem naszych kościołów i sprawowanej w nich liturgii – przybywają do nas ze wszystkich stron Londynu. Dzisiaj jest to otwarta na każdego wspólnota ludzi wierzących, wątpiących i poszukujących. To wspólnota Kościoła, ale też swoisty „dziedziniec pogan”.

Podobnie, jak w Kościele jest miejsce dla każdego, tak również w naszej parafii każdy może znaleźć swoje miejsce. Od lat naszym pragnieniem jest, by parafia Św. Wojciecha była przestrzenią dialogu, wymiany myśli, promocji polskiej kultury i ewangelizacji. Dołącz do nas!

W latach 1942 – 2022 siedzibą naszej parafii był kościół Little Brompton Oratory na South Kensington w Londynie. Po okresie pandemii nie otrzymaliśmy jednak od gospodarzy tego miejsca – Zgromadzenia Ojców Św. Filipa Nereusza (filipini / oratorianie) – pozwolenia na dalsze korzystanie z tego kościoła. Dlatego od 24 kwietnia 2022 roku nową siedzibą naszej parafii jest kościół Św. Kutberta w dzielnicy Kensington & Chelsea w Londynie (Earls Court) – 50 Philbeach Gardens, SW5 9EB. Korzystamy również z kościoła pw. Św. Patryka na West Hendon w Londynie – West Hendon w Londynie – 169 West Hendon Broadway, NW9 7EB.

W naszej parafii czcimy cudami słynące relikwie naszych Świętych Patronów: Św. Wojciecha, Św. Szarbela, Św. Faustyny, Św. Ojca Pio oraz Bł. Carlo Acutisa. Informacje o cudach, jakich Bóg dokonał w naszej parafii za wstawiennictwem wspomnianych świętych, znajdziecie na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „Blog”.