KOMU BIJE BIG BEN. BRYTYJCZYCY W SOSIE WŁASNYM - premiera książki

"KOMU BIJE BIG BEN. BRYTYJCZYCY W SOSIE WŁASNYM"

Londyńska premiera niezwykłej książki Mileny Rachid Chehab i spotkanie z autorką.

Niedziela, 11 czerwca po Mszy św. o 13.30.

Kościół parafialny - SW5 9EB.

Dlaczego kamerdyner musi umieć rolować pergamin? Czy John Cleese, gwiazda Latającego Cyrku Monty Pythona, zgodził się uświetnić przemową chrzciny kota? Kto wypowiada słynne „Mind the gap” w londyńskim metrze? O jakiej Wielkiej Brytanii marzą islamski fundamentalista, walijski separatysta i angielski narodowiec? Chyba każdy zna kogoś, kto mieszka w Wielkiej Brytanii, zwiedzał Londyn albo chociaż oglądał Downton Abbey. Ale czy na pewno znamy i rozumiemy ten kraj? Milena Rachid Chehab od kilkunastu lat z bliska przygląda się Brytyjczykom jako dziennikarka i korespondentka z Wysp. Jeśli ktoś myśli, że Brytyjczycy są flegmatyczni, potrafią rozmawiać głównie o pogodzie, a ich najciekawsze zajęcie to popołudniowa herbatka, czeka go niespodzianka. Autorka zabiera nas w podróż po różnych kolorach i odcieniach brytyjskości, które układają się we współczesny portret starej monarchii na dziejowym zakręcie. A wszystko to z prawdziwym brytyjskim humorem.

"Co za jazda! Milena karmi szczęśliwe kury w Cotswolds, rozmawia z Johnem Cleese’em, podlondyńskim seksedukarorem, dowcipnym dżihadystą i spełnionym kamerdynerem. I nie tylko. Jeśli kiedykolwiek próbowaliście zrozumieć, co naprawdę dzieje się za angielskim kanałem, koniecznie sięgnijcie po tę wnikliwą i zabawną książkę".