NOWE RELIKWIARIUM W NASZYM KOŚCIELE PARAFIALNYM

Na zakończenie Mszy św. jubileuszowej i odpustowej (niedziela, 16 kwietnia 2023 r.) Jego Eminencja ks. abp Wojciech Polak prymas Polski poświęcił nowe dębowe relikwiarium, w którym zostały umieszczone relikwie świętych, których czcimy w naszej parafii: św. Wojciecha, św. Szarbela, św. Faustyny, św. Ojca Pio i bł. Carlo Acutisa, a w przyszłości również św. Rity. W relikwiarium została umieszczona również ikona Czarnej Madonny, którą w październiku 2022 roku pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek. Przy relikwiach św. Wojciecha znajduje się natomiast medal tegoż świętego, który naszj parafii został przekazany przez Księdza Prymasa.

Koszt przygotowania relikwiarium wyniósł niema 3 tyś. funtów. W ramach zbiórki internetowej oraz z ofiar przekazanych przez prywatnych darczyńców, udało sie zebrać niemal 5 tyś funtów. Fundusze te zostały wykorzystane nie tylko na pokrycie kosztów nowego relikwiarium, ale również na nowe relikwiarze dla naszych Świętych Patronów.

Za każdy złożony dar serca jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Przypominamy, że nasza parafia jest jedyną katolicką wspólnotą w Wielkiej Brytanii, która posiada relikwie pierwszego stopnia tego maronickiego mnicha i uzdrowiciela, jakim jest św. Szarbel.

Nabożeństwo do naszych Świętych Patronów odbywa się przy ich relikwiach w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godzinie 13.30. Nabożeństwo kończy się adoracją relikwii oraz namaszczeniem cudownym olejem z grobu św. Szarbela.

Serdecznie zapraszamy!