O. LUDWIK WIŚNIEWSKI OP W NASZEJ PARAFII

Niedziela – 28 marca 2019 r. – trzeci odpust ku czci Św. Wojciecha i wielka kolacja parafialna.

Homilie w czasie Mszy św. o godzinie 12.45 i 18.30
wygłosi ojciec Ludwik Wiśniewski – OP.

„Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w Kościele” – mówił w bardzo mocnej przemowie ojciec Ludwik Wiśniewski podczas mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Po jego słowach ludzie w kościele wstali i zaczęli bić brawo.

Ojciec Ludwik Wiśniewski – dominikanin, długoletni duszpasterz akademicki. W PRL działacz opozycji antykomunistycznej. Laureat Medalu Świętego Jerzego. Laureat Nagrody im. ks. Józefa Tischnera. Na łamach „Tygodnika Powszechnego” wiele razy dokonywał wnikliwej diagnozy sytuacji w polskim Kościele, stawiając trudne pytania niektórym biskupom.
W Bibliotece Tygodnika Powszechnego ukazał się jego esej „Blask wolności” (Kraków, 2015 r.).