Bóg jest czułością. Poszukaj jej w swoim życiu.

Bóg pokochał cały świat. Nie tylko wybranych, ale również, a raczej przede wszystkim tych, którzy „źle się mają”, pozostających w niewoli „władcy tego świata”, czyli Zwodziciela. O tych nieszczęsnych Bóg troszczy się przede wszystkim i pragnie okazywać im swoją czułość. Kocha świat taki, jaki jest. Kocha mnie i ciebie. Kocha nas takimi, jacy jesteśmy. Dlatego jeśli dzisiaj brakuje ci nadziei, jeśli wydaje ci się, że zmarnowałeś kolejny Adwent i kolejną szansę, wsłuchaj się w czułe słowa Boga: „Pokrzepcie ręce osłabłe, wzmocnijcie kolana omdlałe! Odwagi! Nie bójcie się!” (por. Iz 35,3-4) Jeśli czujesz, że Twoje życie wciąż przypomina martwą pustynię, posłuchaj czułej Bożej zachęty: „Niech się rozweselą pustynia i spieczona ziemia, niech się raduje step i niech rozkwitnie!” (Iz 35,1).

Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić, kiedy nie widać żadnych, nawet najmniejszych zmian w życiu? 

Cały tekst dostępny: https://deon.pl/kosciol/komentarze/bog-jest-czuloscia-poszukaj-jej-swoim-zyciu,691593

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności