WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT FUNKCJONOWANIA NASZEJ PARAFII W OKRESIE EPIDEMII

Kochani Parafianie,

Drodzy Goście,

pierwszy raz w historii naszej parafii, jednej z najstarszych polskich wspólnot katolickich w UK, znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy w naszym kościele nie są sprawowane Msze św. z udziałem wiernych. Normalne funkcjonowanie parafii zostało poważnie zakłócone na skutek nadzwyczajnej sytuacji epidemiologicznej. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, aż do odwołania nie możemy sprawować Eucharystii z udziałem wiernych. Biskupi udzielają wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, abyśmy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Pragnę przypomnieć również kilka istotnych kwestii:

 • zapewniam Was o mojej codziennej modlitwie za Was i Waszych bliskich; ośmielam się również prosić, byście pamiętali o naszej parafii i o mnie w Waszym codziennym stawaniu przed Panem;
 • wszystkie zamówione intencje mszalne zostaną odprawione w wyznaczonych terminach, jednak bez udziału wiernych;
 • Msze św. w różnych potrzebach oraz za wstawiennictwem naszych Świętych Patronów
  – św. Wojciecha, św. Szarbela, św. Ojca Pio i św. Faustyny można zamawiać telefonicznie (07449801752) lub via e-mail (Enable JavaScript to view protected content.);
 • gorąco zachęcam do osobistego nawiedzania świątyń, które pozostają otwarte oraz do osobistej modlitwy w tym trudnym dla nas czasie; najbliższy otwarty kościół – Brompton Oratory – znajduje naprzeciwko (20 metrów);
 • z uwagi na powszechny dostęp transmisji nabożeństw i Mszy św. on-line, nie ma potrzeby, byśmy taką transmisję prowadzili z naszej parafii; obok znajduje się lista transmisji, do korzystania z których serdecznie zachęcam;
 • osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, lub potrzebujá rozmowy, bardzo proszę, by nie wahały się skontaktować ze mną telefonicznie: 07449801752;
 • osoby, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy i wsparcia również proszę o kontakt telefoniczny;
 • wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii, na bieżąco zamieszczane są naszej parafialnej stronie internetowej (np. niedzielne rozważania do liturgii Słowa) pod adresem:
  www.parafia-kensington.uk oraz na profilu facebookowym naszej parafii:
  www.facebook.com/DALondon.org.uk

Jesteśmy wszyscy na drodze wielkopostnego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Przeżywamy nowe wyzwania, które są dla nas czasem próby indywidualnej i wspólnotowej. Przed nami nadzieja i radość płynące ze Zmartwychwstania Pana. Nikt nie może nam jej odebrać, ponieważ „Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5,5).

Św. Wojciechu, módl się za nami! Św. Szarbelu, módl się za nami! Św. Ojcze Pio, módl się za nami!

Św. Faustyno, módl się za nami!

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności