Wizyta na cmentarzu polskich lotników

W sobotę, 31 pażdziernika, z inicjatywy Pani Anety Helowicz, uczniowie Polskiej Szkoły im. H. Sienkiewicza, nad którą troskę katechetyczną sprawuje nasza parafia, spotkali się przy pomniku Polish War Memorial oraz na cmentarzu w Northwood. Modliliśmy się za zmarłych polskich żołnierzy, słuchaliśmy opowieści tych, którym udało się przeżyć wojenną zawieruchę oraz sprzątaliśmy groby. Polish War Memorial – pomnik usytuowany w Londynie, wzniesiony by uczcić pamięć lotników polskich pomagających aliantom podczas II wojny światowej. Wzniesiony z inicjatywy polskiego stowarzyszenia Polish Air Force Association, a odsłonięty w 1948 r. koło bazy RAF Northolt. Znajduje się tu lista około 2000 nazwisk żołnierzy sił lotniczych poległych w czasie wojny, litery z brązu na tablicach z polskiego granitu. 

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności