FUNKCJONOWANIE NASZEJ PARAFII - WAŻNE INFORMACJE

Kochani Parafianie,

Drodzy Goście,

zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, od 4 lipca 2020 roku, niemalpo 4 miesiącach izolacji, ponownie można sprawować Msze św. z udziałem wiernych. Jednak wiele świątyń wciąż jeszcze pozostaje zamkniętych do czasu zupełnego zniesienia restrykcji sanitarnych.
Dotyczy to również naszego kościoła – Little Brompton Oratory na South Kensington w Londynie.

By ułatwić naszym parafianom dostęp do Eucharystii, przez najbliższe tygodnie będziemy gromadzić się na niedzielnych Mszach św. w następujących miejscach:

• Kościół pw. Św. Patryka na West Hendon w Londynie – Msza św. o godzinie 12.00 (od niedzieli, 5 lipca) – 169 West Hendon Broadway, Londyn NW9 7EB.
  • Tzw. kościół filialny naszej parafii – Maria Assumpta Chapel na High Street Kensington w Londynie – Eucharystia o godzinie 18.00 (od niedzieli, 12 lipca) – 23 Kensington Square, Londyn, W8 5HN. Kaplica Maria Assumpta znajduje się tuż obok Heythrop College, na tyłach Whole Foods na High Street Kensington. Najbliższa stacja metra to High Street Kensington (linie: District, Circle).

LIMIT uczestników Mszy św. wynosi 30 osób.

Nadal ważna pozostaje dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, abyśmy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Pragnę przypomnieć również kilka istotnych kwestii:

• zapewniam Was o mojej codziennej modlitwie za Was i Waszych bliskich; ośmielam się również prosić, byście pamiętali o naszej parafii i o mnie w Waszym codziennym stawaniu przed Panem;
  • Msze św. w różnych potrzebach oraz za wstawiennictwem naszych Świętych Patronów – św. Wojciecha, św. Szarbela, św. Ojca Pio i św. Faustyny można zamawiać telefonicznie (07449801752) lub via e-mail (Enable JavaScript to view protected content.);
  • gorąco zachęcam do osobistego nawiedzania świątyń, które pozostają otwarte oraz do osobistej modlitwy w tym trudnym dla nas czasie; najbliższy otwarty kościół – Brompton Oratory – znajduje naprzeciwko (20 metrów);
  • osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, lub potrzebują rozmowy, bardzo proszę, by nie wahały się skontaktować ze mną telefonicznie: 07449801752;
  • osoby, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy i wsparcia również proszę o kontakt telefoniczny;
  • wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii, na bieżąco zamieszczane są naszej parafialnej stronie internetowej (np. niedzielne rozważania do liturgii Słowa) pod adresem: www.parafia-kensington.uk oraz na profilu facebookowym naszej parafii: www.facebook.com/DALondon.org.uk

Regulacje sanitarne dla osób uczestniczących we Mszach św.:

• Należy zachowywać dystans społeczny 1m i zajmować wyłącznie wyznaczone miejsca
    w ławkach.
  • Osoby należące do tego samego gospodarstwa domowego mogą zająć miejsca w jednej ławce.
  • Podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła należy używać środków dezynfekujących.
  • Należy postępować zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez kapłana prowadzącego Mszę świętą i stewardów.
  • Nie należy dotykać klamek, drzwi, poręczy etc.
  • Dzieci nie mogą poruszać się bez nadzoru. Muszą być pod stałą opieką rodzica (dotyczy wszystkich poniżej 16 roku życia).
  • Konfesjonały, zakrystia i toalety są zamknięte.
  • Nie wolno dotykać ani całować figur, obrazów, relikwii i krzyży.
  • Wychodząc należy upewnić się, że zabrało się ze sobą wszystkie swoje rzeczy osobiste.
  • W czasie Mszy świętej nie śpiewamy i nie przekazujemy znaku pokoju. Opuszczana jest modlitwa powszechna, możliwe jest jedynie krótkie kazanie.
  • Lektorzy, ministranci, szafarze nie podejmują jeszcze swej posługi.
  • Do Komunii św. podchodzimy według wyznaczonego porządku. Komunię św. przyjmujemy wyłącznie na stojąco i na rękę.
  • Nad wchodzeniem i wychodzeniem z kościoła oraz porządkiem poruszania się czuwają stewardzi.

Św. Wojciechu, módl się za nami! Św. Szarbelu, módl się za nami!

Św. Ojcze Pio, módl się za nami! Św. Faustyno, módl się za nami!