TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC - GODZINY CELEBRACJI

Kochani, Siostry i Bracia!

Zgodnie z zarządzeniami Konferencji Episkopatu Anglii i Walii oraz z uwzględnieniem wytycznych Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, celebracje liturgiczne w tegorocznym Wielkim Tygodniu będą sprawowane bez udziału wiernych. Zachęcam jednak do przeżycia tych najważniejszych dla chrześcijan dni w duchu modlitwy i duchowej łączności z całą wspólnotą Kościoła.

Na stronie internetowej naszej parafii można znaleźć poradnik z interesującymi praktycznymi wskazówkami, które z pewnością pomogą przeżyć ten czas w izolacji: „Domowa liturgia Wielkiego Tygodnia – zrób to (nawet) sam” – https://parafia-kensington.uk/wydarzenia/domowa-liturgia-wielkiego-tygodnia-zrob-to-nawet-sam-2020_03/.

Ponadto serdecznie zapraszam do duchowej łączności w czasie, gdy będę sprawował świąteczne liturgie. Poniżej przesyłam informacje o czasie celebracji w poszczególne dni.

Wielki Czwartek

Tego dnia każdemu kapłanowi udzielone zostaje prawo do sprawowania tej Eucharystii bez udziału wiernych. Eucharystię będę sprawował o godzinie 19.00 czasu UK.

Zachęcam do oglądania transmisji Mszy św. Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka – godzina 17.00 czasu UK. Transmisja dostępna będzie

Wielki Piątek

Drogę Krzyżową będę sprawował o godzinie 15.00 czasu UK. Zapraszam do duchowej łączności.

Liturgię Męki Pańskiej będę sprawował o godzinie 19.00 czasu UK. Zapraszam do duchowej łączności.

Zachęcam do oglądania transmisji Liturgii Męki Pańskiej z Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie pod przewodnictwem i z homilią bp. Krzysztofa Wętkowskiego – godzina 17.00 czasu UK. Transmisja Liturgii dostępna będzie na stronach www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl, a także na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieże Franciszka – transmisja o godzinie 19.50 czasu UK (TVP1).

Wielka Sobota

Zachęcam do oglądania transmisji Liturgii Wigilii Paschalnej pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka – godzina 19.00 czasu UK. Transmisja Liturgii dostępna będzie na stronach www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl, a także na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

Niedziela Zmartwychwstania

Eucharystię w intencji parafian będę sprawował o godzinie 12.00 czasu UK. Zapraszam do duchowej łączności.

Zachęcam do oglądania transmisji Mszy św. pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka – godzina 9.00 czasu UK. Transmisja dostępna będzie na stronach www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl, a także na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

Zachęcam do oglądania transmisji Mszy św. pod przewodnictwem papieże Franciszka – godzina 10.00 czasu UK. Transmisja w TVP1.

Poniedziałek Wielkanocny

Eucharystię będę sprawował o godzinie 12.00 czasu UK. Zapraszam do duchowej łączności.