WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE LITTLE BROMPTON ORATORY

Decyzją Zgromadzenia Ojców Św. Filipa Nereusza (filipini / oratorianie), po 79 latach obecności polskiej wspólnoty w Little Brompton Oratory, nie otrzymaliśmy pozwolenia na dalsze korzystanie z tej tak ważnej dla nas świątyni. Ojcowie w żaden sposób nie uzasadnili swojej decyzji. Poinformowali jedynie, że nie planują otwarcia Little Brompton Oratory dla publocznej działalności w ogóle.

Ponieważ na tym etapie w sprawę zaangażowały się władze Polskiej Misji Katolickiej oraz Konferencja Episkopatu Polski, bardzo proszę o modlitwę w intencji zgodnego z wolą Bożą i korzystnego dla naszej parafii rozwiązania tej trudnej sytuacji.

Wobec zaistniałej sytuacji, jako parafia personalna gromadzimy się na modlitwie i sprawowaniu sakramentów w następujących miejscach:

- Cały czas otwarty jest kościół filialny – Maria Assumpta Chapel na High Street Kensington. Zapraszamy na niedzielne i świąteczne Msze św. o godzinie 14.00. Adres: 23 Kensington Square, Londyn, W8 5HN. Kościół Maria Assumpta znajduje się tuż obok Heythrop College, na tyłach Whole Foods na High Street Kensington. Najbliższa stacja metra to High Street Kensington (linie: District, Circle).

- Oprócz naszego kościoła filialnego – Maria Assumpta Chapel na High Street Kensington, zapraszamy również do wspólnej modlitwy do kościoła pw. Św. Patryka na West Hendon w Londynie (169 West Hendon Broadway, NW9 7EB). Msze św. niedzielne: godz. 10.00 (w języku angielskim) i godz. 12.00 (w języku polskim). Msze św. w dni powszednie: poniedziałki i środy – godz. 19.00 (w języku angielskim; od godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu).