PONOWNE ZAMKNIĘCIE KOŚCIOŁÓW OD 5 LISTOPADA DO 2 GRUDNIA 2020 ROKU

Kochani Parafianie,

Drodzy Goście,

kolejny raz znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy w naszym kościele nie są sprawowane Msze św. z udziałem wiernych. Normalne funkcjonowanie parafii zostało ponownie poważnie zakłócone na skutek nadzwyczajnej sytuacji epidemiologicznej. Zgodnie z rządowymi restrykcjami sanitarnymi do dnia 2 grudnia nie możemy sprawować Eucharystii z udziałem wiernych. Biskupi udzielają wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, abyśmy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Pragnę przypomnieć również kilka istotnych kwestii:

  • zapewniam Was o mojej codziennej modlitwie za Was i Waszych bliskich; ośmielam się również prosić, byście pamiętali o naszej parafii i o mnie w Waszym codziennym stawaniu przed Panem; istnieje możliwość prywatnej modlitwy w kościele św. Patryka na West Hendon w Londynie w poniedziałki i piątki od 18.00 do 19.00 (w przypadku chęci skorzystania z kościoła w inne dni, proszę o kontakt mailowy: Enable JavaScript to view protected content.);
  • wszystkie zamówione intencje mszalne zostaną odprawione w wyznaczonych terminach, jednak bez udziału wiernych; podobnie „Wypominki listopadowe” - modlitwa różańcowa w intencji naszych zmarłych odbywa się w każdą niedzielę po Mszyach św., choć bez udziału wiernych;
  • Msze św. w różnych potrzebach oraz za wstawiennictwem naszych Świętych Patronów – św. Wojciecha, św. Szarbela, św. Ojca Pio i św. Faustyny można zamawiać telefonicznie (07449801752) lub via e-mail (Enable JavaScript to view protected content.);
  • z uwagi na powszechny dostęp transmisji nabożeństw i Mszy św. on-line, nie ma potrzeby, byśmy taką transmisję prowadzili z naszej parafii; 
  • w obecnym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty tylko w czasie tzw. "Spaceru miłosierdzia"; przypominam również, że po gruntownym rachunku sumienia każdy może wzbudzić w sobie żal doskonały płynący z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, który odpuszcza grzechy powszednie. Żal doskonały przynosi również przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe (por. KKK, nr 1452);
  • przypominam, że Stolica Apostolska udzieliła daru specjalnych odpustów wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, także poprzez modlitwę, opiekują się nimi (Dekret Penitencjarii Apostolskiej odnośnie przyznania specjalnych odpustów dla wiernych w obecnej sytuacji pandemii, z dnia 20 marca 2020 roku);
  • osoby, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy i wsparcia również proszę o kontakt telefoniczny;
  • wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii na bieżąco zamieszczane są naszej parafialnej stronie internetowej (np. niedzielne rozważania do liturgii Słowa) pod adresem: www.parafia-kensington.uk oraz na profilu facebookowym naszej parafii: www.facebook.com/DALondon.org.uk

 

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności