Podjęliśmy pionierską współpracę z Kościołem anglikańskim [PODKAST]

Ks. Bartek Rajewski: podjęliśmy pionierską współpracę z Kościołem anglikańskim [PODKAST]

Polska parafia pw. św. Wojciecha na Kensington & Chelsea w Londynie przeżywa podwójny i równocześnie bardzo ciekawy jubileusz. To 81. rocznica istnienia parafii oraz 1. rocznica ekumenicznej współpracy z Kościołem anglikańskim. W najbliższą niedzielę parafia przeżywać będzie też swój odpust. A wspólnotę odwiedzi prymas Polski abp Wojciech Polak. Proboszczem parafii jest ks. Bartek Rajewski, z którym – w Londynie – rozmawia Maciej Kluczka.

W rozmowie posłuchamy o tym, że w Londynie można poczuć się jak… w Rzymie i o nietypowym pomniku dobrego pasterza w centrum stolicy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Głównym wątkiem rozmowy jest oczywiście rzymskokatolicka i anglikańska współpraca. Dlaczego była konieczna? Jak do niej doszło? I jak wygląda?

LInk do całego artykułu i rozmowy audio: https://misyjne.pl/ks-bartek-rajewski-podjelismy-pionierska-wspolprace-z-kosciolem-anglikanskim-podkast?fbclid=IwAR1HPpW418HkuIEN34-pS9mOTihB5G9yrjNyVUyLs55Nw8AEos2WB4JZH8E

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności