UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA RELIKWII BŁ. CARLO ACUTISA DLA NASZEJ PARAFII

„Eucharystia to moja autostrada do nieba” – miał zwyczaj powtarzać bł. Carlo Acutis, podkreślając, jak bardzo pomaga mu w dobrym przeżyciu każdej chwili dnia. „Stojąc przed Jezusem w Eucharystii, stajemy się święci” – podkreślał. To właśnie z uwagi na wyjątkową pobożność eucharystyczną bł. Carlo Acutisa, jego relikwie zostały przekazane reprezentacji naszej parafii w kaplicy Najświętszego Sakramentu westminsterskiej katedry. Uroczystość miała miejsce w minioną sobotę, 10 lipca.

Przekazania relikwii tego urodzonego w Londynie (ur. 1991r., zm. 2006r.), a beatyfikowanego w październiku 2020 roku w Asyżu włoskiego nastolatka, dokonał ks. bp Paul McAleenan - biskup pomocniczy Archidiecezji Westminster. W krótkiej homilii, ksiądz biskup przypomniał najważniejsze informacje z życia bł. Carlo. W uroczystości, z uwagi na wciąż obowiązujące restrykcje sanitarne, wzięli udział przedstawiciele wspólnoty – ks. Bartosz Rajewski (proboszcz), członkowie Rady Parafialnej, reprezentacja ministrantów oraz przedstawiciele dzieci i młodzieży. Oprócz naszej parafii, relikwie tego błogosławionego włoskiego nastolatka otrzymały w maju br. jeszcze dwie inne londyńskie parafie – Our Lady of Dolours Servite Church na Fulham, gdzie Carlo był ochrzczony oraz kościół rektoralny Corpus Christi na Maiden Lane.

W liturgii uczestniczył także ks. Sławomir Witoń - administrator katedry westminsterskiej, który po zakończonej uroczystości oprowadził jej uczestników po świątyni, szczegółowo przedstawiając nie tylko jej historię, ale też najważniejsze plany i zamierzenia związane z jej przyszłością.

Dopełnieniem tego ważnego dla naszej parafii dnia była wspólna kolacja.

Bł. Carlo Acutis dołączył tym samym do innych świętych patronów, których relikwie czcimy w naszej parafii: św. Wojciecha (Adalberta), św. Szarbela (Charbela), św. Ojca Pio i św. s. Faustyny Kowalskiej.

Warto zaznaczyć, że relikwie bł. Carlo są darem abp. Domenico Sorrentino, biskupa diecezji Asyż, dla ministrantów naszej parafii oraz ministrantów wszystkich polskich parafii w Anglii i Walii.

Uroczyste wprowadzenie relikwii planowane jest na niedzielę, 10 października, w bliskości liturgicznego wspomnienia naszego nowego patrona.

Fotogaleria dostępna tutaj:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4166919656724062&id=725991487483580&paipv=1

Autor zdjęć: Marcin Mazur.

Nasza witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej:Polityka prywatności